Toon/Verberg

Welkom bij de Dongense Schaakclub. Hoewel het bij schaken draait om winst of verlies, gaat het bij onze vereniging om meer dan die ene geniale zet die de partij redde, of om die prachtige combinatie die de tegenstander volledig in de war bracht. Bij ons staat gezelligheid hoog in het vaandel! Daarom kunt u bij ons iedere week op vrijdagavond terecht voor een leuke pot schaak om daarna gezellig met andere leden na te keuvelen over die prachtige tussenzet of die éne blunder die u over het hoofd had gezien. Wilt u meer informatie neem dan gerust contact op of loop een keer binnen op vrijdagavond.

Ivo de Ligt, voorzitter DSC

DSC 2Helaas was ons oude en bekende speelterrein “ Het Schouw “gesloten vanwege het optreden van een heleboel wereld verbeterende sauwelaars die heel de gemeente en nog veel meer personen op de hak nemen. Hierdoor moesten we naar het uitvlucht gebied “ De Heeren van Dongen “uitwijken om de rest van de strijd aan te binden met de Oude Toren. Zij waren monter gestemd want die 1-0 voorsprong wou men onder geen enkele voorwaarde afgeven. In deze voortreffelijke schaaklocatie werden de borden opgesteld en kon men van start. 

Hoe zou het deze keer allemaal weer lopen. Want doordat er al een ronde vooruit was gespeeld hadden we een achterstand weg te werken want Maarten op bord 1 was er afgegaan. Zijn tegenstander liet zich niet intimideren door de vele DSCers  en wist tevens de stormloop van Maarten te weerstaan. En toen dan de storm was gaan liggen was het punt ook naar de Oude Toren gegaan. We keken dus tegen een achterstand aan. 0 - 1

Stijn die op bord 8 had plaats genomen begon in een snel tempo waar zijn wat oudere tegenstander wel wat moeite mee had. Stijn creëerde een verschrikkelijke koningsaanval en leek alle kansen te hebben zijn eerste overwinning te behalen. Helaas ging die vlieger toch niet op en verloor toch nog de partij. Dat was dus al 2 – 0 voor de oude Toren.

Gelukkig bracht Christoph op bord 4 verandering in de stand ten gunste van DSC2. Hij wist op prachtige wijze  het punt zeker te stellen dankzij zijn scherpzinnigheid die hij in deze partij tentoon spreidde. Hij overklaste zijn tegenstander volkomen en deze besloot daarom om Christoph ook maar een handje te helpen door de nodige slordigheden in zijn partij te begaan. Hèhè we hadden het eerste punt binnen.  2 - 1

Toen werd er nog een grotere verassing uit de hoge hoed getoverd. Arnold die bord 7 bezette kon zijn geluk niet op. In een gelijkwaardige stand zag zijn tegenstander een verschrikkelijke aanval over het hoofd. Hierdoor was Arnold zo verbaast dat hij hem dan ook maar meteen van het bord timmerde. Wat luidkeels werd gevierd door ons de DSCers  want de stand was eindelijk toch gelijk getrokken. 2- 2

Van der rest van de  partijen heb ik helaas niet al te veel gezien want mijn tegenstander gaf me daar de kans niet voor maar op bord 6 was Thijs geweldig in de slag om er toch nog wat van te maken. Hij leek wat materiaal achter te komen maar kon gelukkig alles nog op tijd repareren en leek op een puntendeling af te stormen. Zijn tegenstander kon de juiste combinatie niet vinden en dus bleef het op een remise steken. 2½-2½

Eddy op bord 5 speelde ook de sterren van de hemel en wist zijn tegenstander in bedwang te houden. Helaas verloor hij een loper tegen een pion, maar speelde stug door. Zijn tegenstander zag niet veel aanvalskansen omdat Eddy het redelijk goed gesloten hield en boodt pardoes remise aan. Na het gebruikelijke overleg werd er besloten de puntendeling te accepteren.  3 - 3

Op bord 3 was Paul in een verwoede strijd gewikkeld. Het kon werkelijk alle kanten opgaan maar Paul wou niet verliezen daar we dan weer gelijk in punten zouden komen. En omdat het bij mij op bord 2 er niet zo geweldig uitzag was verlies dus uitgesloten. Zijn tegenstander wrong zich echt in alle mogelijke en onmogelijke posities (op het schaakbord natuurlijk)om de winst in de wacht te slepen. Paul hield zijn poot stijf en  wat onze oude toren vriend ook probeerde winst was er niet te behalen. Paul pakt de winst en het staat 4-3.

Frans die zat te ploeteren op  bord 2. De 40 zetten werden op tijd gehaald maar de stand op het bord zag er niet zo geweldig uit. In plaats van aan te vallen begon Frans te verdedigen (een veel voorkomende fout) want remise was voldoende voor de winst van ons team. Hij riskeerde echt niets meer maar verloor toch een pion en na bijna de volledige speeltijd te hebben gebruik moest hij toch de pijp aan Maarten geven. En dus werd de eindstand bepaald op 4 -4.

Als laatste opmerking wou ik nog wel meegeven dat De Heren van Dongen vroeger toch anders heette. Namelijk Sam - Sam wat inhield dat dit eigenlijk toch wel de juiste uitslag was en zowel De Oude Toren als DSC 2 eindelijk 1 punt in de competitie gescoord hadden.

Frans

 

DSC 2

De Oude Toren 2

 
Kloe de, M. (Maarten) 1480 Nat van der, E. (Ed) 1446 0 - 1
Burght van der, F. (Frans) 1478 Hernando , E.T. (Egidion) 1452 0 - 1
Smulders , P. (Paul) 1453 Lauterbach , F. (Frans) 1372 1 - 0
Verledens , C. (Christophe) 1528 Ansems , P. (Peter) 1346 1 - 0
Jongenelen , E. (Eddy) 988 Severijns , W.M.M. (Wil) 1227 ½ - ½
Kimenai , T. (Thijs) 1156 Sibum , B.J.F. (Ben) 1177 ½ - ½
Hout van de, A. (Arnold) 1166 Mathijssen , A.H.J.J. (Ad) 1089 1 - 0
Jongenelen , S.G.D.W. (Stijn) 0 Habraken , W. (Wil) 0 0 - 1
Gemiddelde Rating: 1321 Gemiddelde Rating: 1301 4-4
Toon/Verberg