Welkom bij Schaakvereniging D.S.C.

Hoewel het bij het schaken draait om winst of verlies, gaat het bij onze vereniging om meer dan alleen die ene geniale zet die de partij redde, of om die prachtige combinatie die de tegenstander volledig in de war bracht.

Gezelligheid staat voorop!

Daarom kunt u bij ons iedere week op vrijdagavond terecht voor een leuke pot schaak om daarna gezellig met andere leden na te keuvelen over die prachtige tussenzet of die éne blunder die u over het hoofd had gezien.

Jeugd is van harte welkom

Ben je nog geen 16? Dan ben je van harte welkom op de zondagochtend. Schaken helpt je namelijk ook op school. Het verbetert je concentratie- en denkvermogen.

Interesse?

Bent u geïnteresseerd en wilt u meer informatie? Neem dan gerust contact met ons op.

Het wapen van Zundert

Het was vanavond een internationale wedstrijd. Ok, Zundert ligt dan wel in Nederland, maar om er te komen moesten we toch zeker 6 km door België heen. We spelen in het Wapen van Zundert. Een gezellige kroeg met achterin een mooie zaal. We spelen niet alleen in het Wapen van Zundert, maar ook tegen het wapen van Zundert. Ik zat het artikel van het B-team te lezen en dacht 4-0, waar heeft Peter het over?!? Hij bleek het zowel over voetbal als over onze uitslag te hebben. Het wordt 4-0 in het voordeel van Zundert.

Het thema van vanavond lijkt "Dames" te zijn. Als eerste de aanwezige dames. Waar bij onze vereniging deze wel eens meekomen om te kijken, mag de Raadsheer zich prijzen met het groot aantal schakende dames. Daarnaast op het bord.

Op bord 1 speelt Jeroen met wit tegen Pascal Roos. Op zich een leuke partij, waarbij Jeroen het plan heeft opgevat de dame van Pascal in te sluiten. Wanneer hij nog eens goed kijkt staat de dame helemaal niet ingesloten. Dan maar de toren pakken, dan is die alvast binnen. Pascal kijkt verbaasd naar de zet van Jeroen en haalt met zijn loper Jeroens dame van het bord. De partij van Jeroen past dus goed in het thema. 1-0

Arnold pakt het iets slimmer aan en ruilt de dames netjes af. Er komt een wat chaotische stelling op het bord en beide spelers puzzelen om de winst. Het lukt Jan Vriends wat beter dan Arnold en in het eindspel komt Jan een stuk beter te staan. Arnold heeft nog wel een vrijpion, maar Jan weet de verdediger af te ruilen. 2-0

Op bord drie speel ik met wit tegen Mark Schraets het klassieke damegambiet geweigerd. Met goede hoop kom ik met een pion voorsprong uit de opening. Doordat ik het paard op f6 af kan ruilen is h7 onverdedigd komen te staan. Ik sluit mijn witveldige loper aan op mijn dame welke nu een dodelijke batterij vormt. Het nadeel van batterijen is dat ze kortsluiting kunnen veroorzaken. De zet h4 is al gespeeld en mijn stukken hebben maar 1 doel: koningsstelling. Mark zet zijn loper tegen mijn dame aan waarbij deze verdedigd is. Aanval weg en ik moet mijn loper geven. Door een onhandige afruil komt Mark zoveel beter te staan dat de winst hem dik gegund is. 3-0

Op het laatste bord speelt Martin tegen William Gommers een leuke partij. Martin staat er niet slecht voor en beide spelers vechten om de juiste velden. Martins koning krijgt het spaans benauwd en besluit alle deuren en ramen open te zetten. Alle pionnen zijn op zijn minst 3 velden van de koning verwijderd wanneer William de aanval open zet. Hij weet torens te dubbelen en ineens kunnen Martins stukken geen kant meer op. Hoewel zijn torens verkeerd staan, moeten ze blijven staan om een paard te beschermen. Uiteindelijk besluit Martin het paard te offeren voor spel en dat kwam er....voor William dan. 4-0

Bord Raadsheer B Rating   DSC C Rating Ronde 2
1 Pascal Roos 1393 - Jeroen van Gool 970 1-0
2 Jan Vriends 1550 - Arnold van den Hout 1105 1-0
3 Mark Schraets 1452 - Eddy Jongenelen 1068 1-0
4 William Gommers 1251 - Martin Hessels - 1-0

 

Nieuws

Eddy Jongenelen - 27 november 2021

Vandaag heeft het kabinet strengere coronamaatregelen aangekondigd. De maatregelen zijn erop gericht het aantal contactmomenten per dag sterk te verminderen. Dit is ook van invloed op onze schaakvereniging. Vanaf zondag 28 november geldt een...

Competitie/Senioren

Eddy Jongenelen - 26 november 2021

De derde rapidavond van het seizoen zit er weer op. Er werd op slechts 5 borden gespeeld. Wellicht komt dit door de angst voor de nieuwe maaregelen, of simpelweg door het slechte weer. Hoe dan ook, het was er niet minder gezellig om. Jan Pieter de...

Competitie/Jeugd

Stefan van den Brand - 21 november 2021

Met een aantal afwezigen is het een rustige ochtend. En vandaag is het weer tijd voor de herhalingsexamens, een proeftoets van de vorige stap om te oefenen met het maken van opgaves onder tijdsdruk. Alle toetsen zijn ruim voldoende gemaakt en dat...

Competitie/Senioren

Peter Stokkermans - 20 november 2021

  De overheid kondigt een algeheel vuurwerkverbod aan. Bij ons op de borden schittert het vuurwerk echter als vanouds. Na een regen van groene QR code vinkjes gaan 28 schakers de strijd op de witte en zwarte velden aan. De partij tussen Ruud...

Competitie/Extern

Jan Pieter de Vries - 18 november 2021

Delft, voor mij toch een soort thuiswedstrijd. De stad van mijn middelbare school, waar ik tegelijkertijd jarenlang geschaakt heb. Dat betekende dan ook dat ik bij DSC  een hoop bekenden tegenkwam. Dat ik voor DSC 1 speel schiep her en der wat...

Competitie/Jeugd

Stefan van den Brand - 14 november 2021

Ook vandaag is het weer een gezellige bedoening. Sinterklaas is weer in het land en dat is ook op het bord te merken. De stukken worden weggegeven als cadeautjes wat de ontvangende partij natuurlijk geen moeite mee heeft.

Competitie/Senioren

Peter Stokkermans - 13 november 2021

De corona-QR-code-check aan de deur verloopt vlotjes, en ook de niet-schaker die via de achteringang wat kerkzaken komt regelen ontkomt er niet aan: 100% groene vinkjes, en dus niemand aan de deur geweigerd. Een soepel begin dus. Wel twee...

Competitie/Senioren

Peter Stokkermans - 06 november 2021

De tweede rapidavond van het seizoen zit er weer op. Achttien deelnemers, dus drie ronden met negen borden. Speeltijd twintig minuten per persoon per partij. Geen enkele speler haalde deze avond de perfecte score van drie uit drie, maar Maarten...

Nieuws

Eddy Jongenelen - 04 november 2021

Op de persconferentie van 2 november 2021 heeft het kabinet aangekondigd dat per zaterdag 6 november aanstaande een Corona Toegangsbewijs gaat gelden voor georganiseerde sportbeoefening vanaf 18 jaar. Dit houdt in dat het Corona Toegangsbewijs voor...

Competitie/Jeugd

Stefan van den Brand - 31 oktober 2021

De laatste dag van de heftsvakantie is aangebroken en na een weekje rust van het schaken merken we dat iedereen er weer zin in heeft.

Competitie/Senioren

Peter Stokkermans - 30 oktober 2021

Vrijdag 29 oktober, er wordt nog gewoon geschaakt. Met dertien borden een redelijke bezetting. Met de corona-persconferentie komende week wordt het afwachten wat de mogelijkheden in de tijden hierna zullen zijn. Jan-Pieter de Vries wint tegen...

Nieuws

Eddy Jongenelen - 25 oktober 2021

Van 17 tot en met 23 oktober 2021 werd in Hoogeveen het Nederlands kampioenschap schaken georganiseerd. Anne was uitgenodigd, maar had praktische problemen om mee te doen. Op 7 september 2020 was dochter Fleur geboren en die moest toch mee naar...