Welkom bij Schaakvereniging D.S.C.

Hoewel het bij het schaken draait om winst of verlies, gaat het bij onze vereniging om meer dan alleen die ene geniale zet die de partij redde, of om die prachtige combinatie die de tegenstander volledig in de war bracht.

Gezelligheid staat voorop!

Daarom kunt u bij ons iedere week op vrijdagavond terecht voor een leuke pot schaak om daarna gezellig met andere leden na te keuvelen over die prachtige tussenzet of die éne blunder die u over het hoofd had gezien.

Jeugd is van harte welkom

Ben je nog geen 16? Dan ben je van harte welkom op de zondagochtend. Schaken helpt je namelijk ook op school. Het verbetert je concentratie- en denkvermogen.

Interesse?

Bent u geïnteresseerd en wilt u meer informatie? Neem dan gerust contact met ons op.

Het wapen van Zundert

Het was vanavond een internationale wedstrijd. Ok, Zundert ligt dan wel in Nederland, maar om er te komen moesten we toch zeker 6 km door België heen. We spelen in het Wapen van Zundert. Een gezellige kroeg met achterin een mooie zaal. We spelen niet alleen in het Wapen van Zundert, maar ook tegen het wapen van Zundert. Ik zat het artikel van het B-team te lezen en dacht 4-0, waar heeft Peter het over?!? Hij bleek het zowel over voetbal als over onze uitslag te hebben. Het wordt 4-0 in het voordeel van Zundert.

Het thema van vanavond lijkt "Dames" te zijn. Als eerste de aanwezige dames. Waar bij onze vereniging deze wel eens meekomen om te kijken, mag de Raadsheer zich prijzen met het groot aantal schakende dames. Daarnaast op het bord.

Op bord 1 speelt Jeroen met wit tegen Pascal Roos. Op zich een leuke partij, waarbij Jeroen het plan heeft opgevat de dame van Pascal in te sluiten. Wanneer hij nog eens goed kijkt staat de dame helemaal niet ingesloten. Dan maar de toren pakken, dan is die alvast binnen. Pascal kijkt verbaasd naar de zet van Jeroen en haalt met zijn loper Jeroens dame van het bord. De partij van Jeroen past dus goed in het thema. 1-0

Arnold pakt het iets slimmer aan en ruilt de dames netjes af. Er komt een wat chaotische stelling op het bord en beide spelers puzzelen om de winst. Het lukt Jan Vriends wat beter dan Arnold en in het eindspel komt Jan een stuk beter te staan. Arnold heeft nog wel een vrijpion, maar Jan weet de verdediger af te ruilen. 2-0

Op bord drie speel ik met wit tegen Mark Schraets het klassieke damegambiet geweigerd. Met goede hoop kom ik met een pion voorsprong uit de opening. Doordat ik het paard op f6 af kan ruilen is h7 onverdedigd komen te staan. Ik sluit mijn witveldige loper aan op mijn dame welke nu een dodelijke batterij vormt. Het nadeel van batterijen is dat ze kortsluiting kunnen veroorzaken. De zet h4 is al gespeeld en mijn stukken hebben maar 1 doel: koningsstelling. Mark zet zijn loper tegen mijn dame aan waarbij deze verdedigd is. Aanval weg en ik moet mijn loper geven. Door een onhandige afruil komt Mark zoveel beter te staan dat de winst hem dik gegund is. 3-0

Op het laatste bord speelt Martin tegen William Gommers een leuke partij. Martin staat er niet slecht voor en beide spelers vechten om de juiste velden. Martins koning krijgt het spaans benauwd en besluit alle deuren en ramen open te zetten. Alle pionnen zijn op zijn minst 3 velden van de koning verwijderd wanneer William de aanval open zet. Hij weet torens te dubbelen en ineens kunnen Martins stukken geen kant meer op. Hoewel zijn torens verkeerd staan, moeten ze blijven staan om een paard te beschermen. Uiteindelijk besluit Martin het paard te offeren voor spel en dat kwam er....voor William dan. 4-0

Bord Raadsheer B Rating   DSC C Rating Ronde 2
1 Pascal Roos 1393 - Jeroen van Gool 970 1-0
2 Jan Vriends 1550 - Arnold van den Hout 1105 1-0
3 Mark Schraets 1452 - Eddy Jongenelen 1068 1-0
4 William Gommers 1251 - Martin Hessels - 1-0

 

Competitie/Jeugd

Stefan van den Brand - 22 mei 2022

Vandaag zijn er weer vier partijen gespeeld bij de jeugd. Bij een oneven aantal leerlingen voor de competitie wordt er een lesgever ingezet om het aantal weer even te maken. Het is deze week aan Levi om het tegen een lesgever op te nemen. 

Competitie/Senioren

Peter Stokkermans - 21 mei 2022

Na het gongtoernooi van vorige week zal vanavond bekend worden wie de tweede prijs van dit seizoen in de wacht gaat slepen: De laatste rapidavond van het seizoen. De kaarten lijken al geschud te zijn. Tenminste voor de bovenste twee plaatsen. Met...

Competitie/Jeugd

Stefan van den Brand - 15 mei 2022

Bij afwezigheid van de jeugdleider laat het verslag en de uitslagen ook een weekje op zich wachten. 

Nieuws

Maarten van der Burght - 14 mei 2022

Op vrijdag 13 mei speelden we de inhaalwedstrijd in de avondcompetitie tegen HMC-B. Maar mijn hoofd was er echt niet helemaal bij: een nieuw huis kopen brengt veel nieuwe zaken met zich mee en dan sluipen er foutjes in communicatie en vergeet je...

Competitie/Senioren

Eddy Jongenelen - 14 mei 2022

Ik doe een zet en ik hoor Bong Dan maar op f7 offeren voor mijn part Een keer per jaar spelen we Gong Het is leuk, maar niet goed voor mijn hart