Welkom bij Schaakvereniging D.S.C.

Hoewel het bij het schaken draait om winst of verlies, gaat het bij onze vereniging om meer dan alleen die ene geniale zet die de partij redde, of om die prachtige combinatie die de tegenstander volledig in de war bracht.

Gezelligheid staat voorop!

Daarom kunt u bij ons iedere week op vrijdagavond terecht voor een leuke pot schaak om daarna gezellig met andere leden na te keuvelen over die prachtige tussenzet of die éne blunder die u over het hoofd had gezien.

Jeugd is van harte welkom

Ben je nog geen 16? Dan ben je van harte welkom op de zondagochtend. Schaken helpt je namelijk ook op school. Het verbetert je concentratie- en denkvermogen.

Interesse?

Bent u geïnteresseerd en wilt u meer informatie? Neem dan gerust contact met ons op.

Update Coronamaatregelen

Op de persconferentie van 2 november 2021 heeft het kabinet aangekondigd dat per zaterdag 6 november aanstaande een Corona Toegangsbewijs gaat gelden voor georganiseerde sportbeoefening vanaf 18 jaar. Dit houdt in dat het Corona Toegangsbewijs voor alle activiteiten van DSC, de NBSB en de KNSB vanaf aanstaande zaterdag verplicht wordt.

Wat is een Corona Toegangsbewijs?

Het Corona Toegangsbewijs is een QRcode. Deze QRCode moet je bij de ingang laten scannen. Je kunt op onderstaande 3 manieren zo’n QRCode maken via de CoronaCheck app op je smartphone. Heb je geen smartphone? Je kunt dan een papieren QRCode aanmaken.

 1. Vaccinatiebewijs
  Volledige coronavaccinatie met een Europees goedgekeurd vaccin. De Coronacheck app kan uw vaccinatiebewijs automatisch ophalen via DigiD. Let op: vanaf 10 juli jongstleden is in Nederland een vaccinatie geldig vanaf 14 dagen nadat u volledig bent gevaccineerd.
 2. Herstelbewijs
  Bewijs dat u minder dan 6 maanden geleden hersteld bent van corona.
 3. Testbewijs
  Een negatieve testuitslag van minder dan 24 uur voor de activiteit.
Wanneer moet ik het Corona Toegangsbewijs tonen?

Ben je 18 jaar of ouder? Dan moet het Corona Toegangsbewijs, samen met een identiteitsbewijs, getoond worden bij de ingang van:

 • Club avonden
 • De KNSB zaterdagcompetitie
 • De NBSB avondcompetitie

Als identiteitsbewijs geldt een geldig Nederlands paspoort, identiteitskaart en/of rijbewijs.

Meest gestelde vragen:

Geldt dan ook de plicht voor een mondkapje?

Nee, omdat we testen bij toegang is er geen mondkapjesplicht. Hanteer buiten de partij wel de 1,5m afstand en blijf niet hangen na de partij. Een kleine groep zal blijven tot het eind om op te ruimen.

Mag ik ook een foto van de QR code laten zien?

Nee, digitale replicas worden niet geaccepteerd. In de app staat een bewegende afbeelding ter controle. De officiele uitgeprinte versie is wel geldig.

Ik heb geen QR code bij me, kan ik dan toch meedoen?

Het klinkt flauw, maar het antwoord is nee. Deze overheidsbepalingen zijn dwingend en bij controle kunnen we onze club sluiten tot nader order indien we de zaken niet op orde hebben.

Tot hoe lang duurt deze regel?

Op 12 november zal de overheid een besluit nemen over het vervolg.

Ik wil graag even pauzeren met schaken?

Dat kan door een mail te sturen naar de wedstrijdleider. Je kunt je dan tijdelijk afmelden. Om weer mee te spelen meld je je weer aan.

Nieuws

Eddy Jongenelen - 27 november 2021

Vandaag heeft het kabinet strengere coronamaatregelen aangekondigd. De maatregelen zijn erop gericht het aantal contactmomenten per dag sterk te verminderen. Dit is ook van invloed op onze schaakvereniging. Vanaf zondag 28 november geldt een...

Competitie/Senioren

Eddy Jongenelen - 26 november 2021

De derde rapidavond van het seizoen zit er weer op. Er werd op slechts 5 borden gespeeld. Wellicht komt dit door de angst voor de nieuwe maaregelen, of simpelweg door het slechte weer. Hoe dan ook, het was er niet minder gezellig om. Jan Pieter de...

Competitie/Jeugd

Stefan van den Brand - 21 november 2021

Met een aantal afwezigen is het een rustige ochtend. En vandaag is het weer tijd voor de herhalingsexamens, een proeftoets van de vorige stap om te oefenen met het maken van opgaves onder tijdsdruk. Alle toetsen zijn ruim voldoende gemaakt en dat...

Competitie/Senioren

Peter Stokkermans - 20 november 2021

  De overheid kondigt een algeheel vuurwerkverbod aan. Bij ons op de borden schittert het vuurwerk echter als vanouds. Na een regen van groene QR code vinkjes gaan 28 schakers de strijd op de witte en zwarte velden aan. De partij tussen Ruud...

Competitie/Extern

Jan Pieter de Vries - 18 november 2021

Delft, voor mij toch een soort thuiswedstrijd. De stad van mijn middelbare school, waar ik tegelijkertijd jarenlang geschaakt heb. Dat betekende dan ook dat ik bij DSC  een hoop bekenden tegenkwam. Dat ik voor DSC 1 speel schiep her en der wat...

Competitie/Jeugd

Stefan van den Brand - 14 november 2021

Ook vandaag is het weer een gezellige bedoening. Sinterklaas is weer in het land en dat is ook op het bord te merken. De stukken worden weggegeven als cadeautjes wat de ontvangende partij natuurlijk geen moeite mee heeft.

Competitie/Senioren

Peter Stokkermans - 13 november 2021

De corona-QR-code-check aan de deur verloopt vlotjes, en ook de niet-schaker die via de achteringang wat kerkzaken komt regelen ontkomt er niet aan: 100% groene vinkjes, en dus niemand aan de deur geweigerd. Een soepel begin dus. Wel twee...

Competitie/Senioren

Peter Stokkermans - 06 november 2021

De tweede rapidavond van het seizoen zit er weer op. Achttien deelnemers, dus drie ronden met negen borden. Speeltijd twintig minuten per persoon per partij. Geen enkele speler haalde deze avond de perfecte score van drie uit drie, maar Maarten...

Nieuws

Eddy Jongenelen - 04 november 2021

Op de persconferentie van 2 november 2021 heeft het kabinet aangekondigd dat per zaterdag 6 november aanstaande een Corona Toegangsbewijs gaat gelden voor georganiseerde sportbeoefening vanaf 18 jaar. Dit houdt in dat het Corona Toegangsbewijs voor...

Competitie/Jeugd

Stefan van den Brand - 31 oktober 2021

De laatste dag van de heftsvakantie is aangebroken en na een weekje rust van het schaken merken we dat iedereen er weer zin in heeft.

Competitie/Senioren

Peter Stokkermans - 30 oktober 2021

Vrijdag 29 oktober, er wordt nog gewoon geschaakt. Met dertien borden een redelijke bezetting. Met de corona-persconferentie komende week wordt het afwachten wat de mogelijkheden in de tijden hierna zullen zijn. Jan-Pieter de Vries wint tegen...

Nieuws

Eddy Jongenelen - 25 oktober 2021

Van 17 tot en met 23 oktober 2021 werd in Hoogeveen het Nederlands kampioenschap schaken georganiseerd. Anne was uitgenodigd, maar had praktische problemen om mee te doen. Op 7 september 2020 was dochter Fleur geboren en die moest toch mee naar...